Zamknij

Strajkujący nauczyciele "Leśnika" publikują list nt. protestu

16:22, 12.04.2019 | P.P
REKLAMA
Skomentuj

W wielu instytucjach, ponadto również w redakcji "Tygodnika Tucholskiego", pojawili się przedstawiciele grona pedagogicznego Technikum Leśnego w Tucholi. Również nam przekazali list na temat strajku nauczycieli. 

Strajkujących reprezentowali dziś odwiedzając redakcję "Tygodnika" nauczyciele Dariusz Siciński i Arkadiusz Gostomski. W związku z tym, że "Tygodnik" na bieżąco zajmuje się tematem strajku na terenie powiatu tucholskiego, również w naszej redakcji przekazali list odnoszący się do ostatnich wydarzeń w polskiej oświacie. Poniżej publikujemy go w całości:

 

"LIST STRAJKUJĄCYCH NAUCZYCIELI TECHNIKUM LEŚNEGO W TUCHOLI DO KOLEŻANEK I KOLEGÓW SZKÓŁ, PRZEDSZKOLI I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH"

Podjęliśmy wyjątkowo trudną dla nas pedagogów decyzję o przystąpieniu do ogólnopolskiego protestu nauczycieli i pracowników oświaty.

Solidaryzujemy się ze wszystkimi strajkującymi szkołami i placówkami oświatowymi. Pamiętajcie, jesteśmy razem i mamy wspólny cel, którym jest walka o lepsze jutro polskiej edukacji i godność zawodu nauczyciela. 

Jesteśmy świadomi tego, że nasze postulaty są słuszne i bardzo ważne również dla naszych uczniów. 

Wśród nas są członkowie ZNP, Solidarności oraz osoby niezrzeszone.

BĄDŹMY RAZEM, BO TO DAJE NAM PRAWDZIWĄ SIŁĘ. 

TRZYMAJMY SIĘ!!!

 

STRAJKUJĄCY NAUCZYCIELE I WYCHOWAWCY TL W TUCHOLI"

Poniżej 23 podpisy nauczycieli 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

anonimGAlicjuszanonimGAlicjusz

19 9

2 miesiące wolnego, ferie i wiele innych świąt ponadto co 45 minut przerwa i jeszcze chcą podwyżki,Za co? 09:05, 13.04.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

lowipelowipe

4 6

Moze tak jak aktorzy za kilkanaście minut w filmie kilkunastu tysiecy złotych. Albo jak pielęgniarki w szpitalu - kilkadziesiat minut na sali chorych - przychodzenie wychodzenie z sal bez żadnej kontroli i grafiku. Są przy chorych nawet mniej niż te 18 godzin w tygodniu. A w końcu maja opiekować się chorymi. 09:47, 13.04.2019


jack26jack26

5 3

o takie teksty chodzi właśnie pewnym siłom które doprowadziły do tej akcji protestacyjnej. Ktoś kto pisze coś tak bzdurnego nie ma pojęcia o pracy nauczyciela ! Ciekawe kiedy nauczyciel dokształca się, kiedy sprawdza kartkówki i prace klasowe, ciekawe ile godzin poświęca na popołudniowe obowiązkowe rady podagogiczne, w jakim czasie pisze swoje (służbowe ) dokumenty awansu zawodowego, skąd znajduje czas na prowadzenie dokumentacji wychowawcy klasowego ( w ostatnim czasie to segregator!), kiedy nauczyciel się dokształca ? No to masz człowieku obraz nauczyciela , aaaa jeszcze jedno to kiedy ma rodzić dzieci albo zakładać rodzinę ??? 13:01, 14.04.2019


jj

1 0

anonimGAlicjusz &lowipe: Za to, aby takich jak Wy edukować. Po to abyście mieli wiedzę na temat co dzieje się w Polsce. Trochę retoryki . Kierowca TIRa siedzi przez X godzin a zarabia Y.
10:14, 16.04.2019


© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone